Popularność soczewek i szkieł progresywnych

okulary progresywne

Jeśli masz problemy ze wzrokiem i nosisz już okulary lub dopiero przymierzasz się do ich zakupu, warto poznać różne rodzaje szkieł, aby wiedzieć, jakie możliwości możesz wykorzystać.

Szkła oraz soczewki progresywne są dla wielu bardzo efektywnym rozwiązaniem, któremu z pewnością warto się przyjrzeć. W tym artykule przeczytasz o tym, czym charakteryzują się te soczewki, dla kogo są przeznaczone i jakie są ich zalety.

Charakterystyka soczewek progresywnych

Jeśli do tej pory używasz kilku par okularów po to, aby widzieć wyraźnie zarówno dalekie odległości, jak i przedmioty znajdujące się blisko Ciebie, możesz to zmienić. Szkła czy soczewki progresywne to propozycja dla osób, które mają problem zarówno z dostrzeganiem tego, co znajduje się daleko, jak i tego, co jest blisko, np. tekstu w czytanej gazecie lub książce. Progresywne szkła dostosowują się do tego, czy starasz się dostrzec coś, co znajduje się blisko, czy to co jest daleko. Dzięki temu nie musisz za każdym razem zmieniać okularów.

Szkła progresywne – dla kogo?

Dopasowując idealne szkła, należy oczywiście udać się do optyka, który sprawdzi stan oczu i dopasuje odpowiednie soczewki. Ważną wiadomością jest to, że szkła progresywne bez problemu można dopasować dokładnie do potrzeb wzroku każdego pacjenta – indywidualnie. Soczewki te są dla każdego, komu zależy na idealnym dopasowaniu szkieł i wygodzie.

soczewka progresywna

Tanie soczewki progresywne znaleźć można w sklepie online – Soczewki24. Oferta obejmuje soczewki znanych producentów akcesoriów do korekcji wzorku.

Jeśli chodzi o dopasowanie okularów ze szkłami progresywnymi do trybu życia, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Szkła te są odpowiednie dla każdego, jedank kluczowe jest zrobienie badania, na podstawie którego specjalista dobierze szkła idealne do oczu danego pacjenta.

Soczewki te sprawdzają się zarówno podczas pracy siedzącej przed komputerem, jak i w czasie uprawiania sportu czy innego rodzaju aktywności. Technologia, która została w nich zastosowana, sprawia, że szkła potrafią się dopasować i sprostają każdemu wyzwaniu.

Zalety szkieł progresywnych

Z pewnością główną zaletą szkieł progresywnych jest ich dopasowywanie się do aktualnych potrzeb oczu. Kiedy patrzysz w dal, okulary pozwalają Ci wyraźnie widzieć to, co przed Tobą. Kiedy z kolei czytasz książkę, możesz trzymać ją w takiej odległości, jaka jest dla Ciebie wygodna i okulary dopasują się do takiej pozycji. Kolejną zaletą soczewek czy szkieł progresywnych jest to, że można się do nich przyzwyczaić znacznie szybciej, niż do standardowych okularów, co dla każdej osoby noszącej okulary będzie sporym udogodnieniem.

soczewki progresywne

W szkłach progresywnych pole widzenia jest też bardzo szerokie, a więc są to okulary niezwykle praktyczne. Jeśli z kolei zastanawiasz się nad tym, czy szkła tego typu dobrze pasują do każdych oprawek, nie ma powodu do obaw.

Wybór oprawek do szkieł progresywnych jest naprawdę duży, dlatego niezależnie od preferencji, z pewnością znajdziesz oprawki w kształcie, który lubisz.

Okulary ze szkłami progresywnymi to również bardzo opłacalny wydatek. Ich cena może być w niektórych przypadkach nieco wyższa, niż w przypadku standardowych okularów, lecz warto pamiętać, że jedna para okularów ze szkłami progresywnymi zastępuje kilka par okularów standardowych, których używasz do czytania i przemieszczania się po mieście; wiele osób stosuje też specjalne okulary do pracy przy komputerze. Dlatego soczewki progresywne są propozycją niezwykle ciekawą i korzystną.