Popularność soczewek i szkieł progresywnych

okulary do komputera

Jeśli masz problemy ze wzrokiem i nosisz już okulary lub dopiero będziesz je nosić, warto poznać różne rodzaje szkieł, aby wiedzieć, jakie możliwości możesz wykorzystać.

Szkła oraz soczewki progresywne są dla wielu bardzo efektywnym rozwiązaniem, któremu z całą pewnością warto się przyjrzeć.

W tym artykule przeczytasz o tym, czym charakteryzują się te soczewki, dla kogo są przeznaczone i jakie są ich zalety.

Charakterystyka soczewek progresywnych

Jeśli do tej pory używasz kilku par okularów po to, aby widzieć wyraźnie zarówno dalekie odległości, jak i przedmioty znajdujące się blisko Ciebie, możesz to zmienić. Szkła czy soczewki progresywne to propozycja dla osób, które mają problem zarówno z dostrzeganiem tego, co znajduje się daleko, jak i tego, co jest blisko, np. tekstu w czytanej gazecie lub książce. Progresywne szkła dostosowują się do tego, czy wzrok stara się dostrzec coś, co znajduje się blisko, czy do tego, co widać daleko. Dzięki temu nie musisz zmieniać okularów.

Szkła progresywne – dla kogo?

Dopasowując idealne szkła, należy oczywiście udać się do optyka, który sprawdzi stan oczu i dopasuje odpowiednie szkła. Ważną wiadomością jest to, że szkła progresywne bez problemu można dopasować dokładnie do potrzeb wzroku każdego pacjenta indywidualnie. Dlatego soczewki te są dla każdego, komu zależy na idealnym dopasowaniu szkieł i wygodzie. Jeśli chodzi o korekcję wad wzroku, soczewki te dedykowane są pacjentom z różnymi schorzeniami, między innymi z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością.

soczewka progresywna

Profesjonalne soczewki i szkła progresywne można znaleźć w ofercie American Lens.

Jeśli chodzi o dopasowanie okularów ze szkłami progresywnymi do trybu życia, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Szkła te są odpowiednie dla każdego, a kluczowe jest zrobienie badania, na podstawie którego specjalista dobierze szkiełka dopasowane do oczu danego pacjenta.

Soczewki te sprawdzają się zarówno podczas pracy siedzącej przed komputerem, jak i w czasie uprawiania sportu czy różnego rodzaju aktywności. Technologia, która została w nich zastosowana, sprawia, że szkła naprawdę wspaniale dopasowują się do wyzwań wzroku.

Zalety szkieł progresywnych

Z pewnością główną zaletą szkieł progresywnych jest ich dopasowywanie się do aktualnych potrzeb oczu. Kiedy patrzysz w dal, okulary pozwalają Ci wyraźnie widzieć to, co przed Tobą. Kiedy z kolei czytasz książkę, możesz trzymać ją w takiej odległości, jaka jest dla Ciebie wygodna i okulary dopasują się do takiej pozycji. Kolejną zaletą soczewek czy szkieł progresywnych jest to, że można się do nich przyzwyczaić znacznie szybciej, niż do standardowych okularów, co każda osoba nosząca okulary powita z ulgą.

soczewki progresywne

W szkłach progresywnych pole widzenia jest też bardzo szerokie, a więc są to okulary niezwykle praktyczne. Jeśli z kolei zastanawiasz się nad tym, czy szkła tego typu dobrze pasują do każdych oprawek, nie ma powodu do obaw.

Wybór oprawek do takich szkieł jest naprawdę duży, dlatego niezależnie od swoich preferencji, z pewnością znajdziesz oprawki w kształcie, który lubisz i ozdobione kolorami oraz wzorami, które są Ci najbliższe.

Okulary ze szkłami progresywnymi są również bardzo opłacalnym wydatkiem. Ich cena może być w niektórych przypadkach nieco wyższa, niż w przypadku standardowych okularów, lecz warto pamiętać, że jedna para okularów ze szkłami progresywnymi zastępuje kilka par okularów, których używasz do czytania i przemieszczania się w mieście, a wiele osób stosuje też specjalne okulary do pracy przy komputerze. Dlatego jest to propozycja niezwykle ciekawa i korzystna.

Artykuł powstał dzięki współpracy ze specjalistami z American Lens.