Kiedy warto zdecydować się na operację plastyczną?

obrazek

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak bardzo nasz wygląd wpływ każdego dnia na naszą pewność siebie oraz na nasze samopoczucie. Nawet drobne niedoskonałości mogą skutecznie odebrać nam radość z życia.

Częstym zmartwieniem kobiet jak i mężczyzn staje się sylwetka, kształt nosa czy odstające uszy. Co prawda, w niektórych sytuacjach możemy pozbyć się kompleksów np. poprzez ćwiczenia czy dietę, jednak niektóre z niedoskonałości nie mogą zostać wyeliminowane z taką łatwością. Coraz większą popularnością cieszą się operacje plastyczne, dzięki którym raz na zawsze możemy pozbyć się kompleksów i rozpocząć swoje życie na nowo.

Operacja plastyczna – kiedy jest dobrym rozwiązaniem?

klinika chirurgii plastycznej

Operacje plastyczne w obrębie modelowania sylwetki stały się popularne wśród kobiet jak i mężczyzn. Zgodnie ze statystykami wiek pacjentek z roku na rok obniża się, jednocześnie coraz więcej odnotowywanych jest zabiegów wykonywanych u płci męskiej. Kobiety najchętniej decydują się na operacje powiększenia biustu, natomiast mężczyźni na liposukcję okolic talii.

Operacje tyczące się piersi są popularne z tego względu, że kształtu czy wielkości piersi nie można zmienić dietą ani ćwiczeniami. Jeśli kompleksy skupiają się właśnie na tej partii ciała, a dobrze dobrany biustonosz nie jest pozwala osiągnąć upragnionych efektów, decyzja podjęcia się operacji plastycznej z pewnością będzie słuszna. Zrozumiałe jest również zjawisko, gdy kobiety po przebytej mastektomii poddają się tego typu operacjom.

Pamiętajmy jednak, że niekiedy postrzegamy nasze ciało bardziej krytycznie i nieraz jego obraz w naszych oczach jest znacząco zniekształcony. Niestety, do specjalistów zgłaszają się również kobiety, które zdecydowanie nie potrzebują wykonania operacji. Posiadając tak drobne niedoskonałości lepszym rozwiązaniem od wizyty w klinice chirurgii plastycznej będzie praca nad sobą i nad swoimi kompleksami.

Korekty i operacje dla dzieci i młodzieży

Niekiedy niedoskonałości stają się źródłem kpin i złośliwości ze strony innych. Najczęściej takie zjawisko dotyka dzieci. Rówieśnicy często nie rozumieją powagi sytuacji i nie potrafią wczuć się w skórę innych. Źródłem kompleksów bardzo często są odstające uszy czy krzywy lub garbaty nos. Samodzielnie, nic nie można zrobić z takimi defektami. Co prawda uszy można zasłonić włosami, a  w przypadku kobiet nos wymodelować makijażem, jednak takie metody mogą nie być zadowalające dla każdego.

twarz

Jeśli poprzez te niedoskonałości dana osoba czuje się gorsza lub traci pewność siebie, a akceptacja wyglądu kończy się niepowodzeniem, operacja plastyczna będzie słuszną decyzją. Korekta nosa czy uszu nie należy do skomplikowanych lub ryzykownych operacji, a ceny zabiegów z roku na rok stają się coraz bardziej przystępne. Wyeliminowanie źródła kompleksów może stanowić rozwiązanie wielu problemów danej osoby, która przez długi czas zmagała się z brakiem samoakceptacji.

Operacje plastyczne stają się coraz bardziej dostępne. Podjęcie decyzji o zabiegu powinna być przemyślane i racjonalne. W sytuacji gdy niedoskonałości w obrębie sylwetki możemy wyeliminować samodzielnie np. poprzez dietę lub ćwiczenia, lepiej w pierwszej kolejności skorzystać z usług trenera i dietetyka.

Dopiero gdy te działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, warto rozważyć wizytę w klinice operacji plastycznych. W sytuacji gdy źródłem kompleksów jest nos lub uszy, operacja może faktycznie stanowić jedyne rozwiązanie. Samoakceptacja jest ważnym elementem życia każdego człowieka, gdy jej zabraknie powinniśmy podjąć wszelkie działania by na nowo móc cieszyć się każdym dniem.