Czy śnieżnobiały uśmiech to kwestia zabiegu? Dowiedz się jak dbać o zęby.

białe zęby

Jeżeli chcemy mieć piękny, śnieżnobiały uśmiech to musimy na to pracować przez całe życie. Nawet jeżeli mamy ładne zęby, których inni nam zazdroszczą, to codzienna pielęgnacja jest niezbędna, aby zapobiegać problemom w przyszłości.

Codzienna higiena jamy ustnej

Nie jest tajemnicą, że ogólną rekomendacją jest szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Mimo to wielu z nas nadal pomija tą czynność wieczorem z powodu zmęczenia lub lenistwa. Jednak szczotkowanie zębów przed snem pozwala pozbyć się zarazków i płytki nazębnej, które gromadzą się przez cały dzień.

Równie ważny jest sposób, w jaki szczotkujemy swoje zęby – w rzeczywistości zła technika szkodzi nam prawie tak samo jak brak mycia zębów. Nie spieszmy się, poruszajmy szczoteczką delikatnymi, okrągłymi ruchami, aby usunąć płytkę nazębną. Nieusunięta płytka nazębna może stwardnieć, prowadząc do nagromadzenia kamienia i zapalenia dziąseł.

higiena

Płytka nazębna może również gromadzić się na języku. Może to nie tylko prowadzić do nieprzyjemnego zapachu w ustach, ale może prowadzić do innych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Pamiętajmy by delikatnie myć język za każdym razem, gdy szczotkujemy zęby.

Jeśli chodzi o pastę do zębów, są ważniejsze elementy, których należy szukać niż moc wybielania i smaki. Bez względu na to, którą wersję wybierzemy, upewnijmy się, że zawiera fluor. Fluorki znalazły się pod lupą osób martwiących się o wpływ na inne obszary zdrowia jednak substancja ta pozostaje podstawą zdrowia jamy ustnej. To dlatego, że fluor jest najlepszym obrońcą przed próchnicą. Działa ponieważ zwalcza zarazki, które mogą prowadzić do próchnicy, a także stanowi barierę ochronną dla zębów.

Wiele osób zapomina o stosowaniu nici dentystycznych. Pamiętajmy, że nie służą one tylko do usuwania małych kawałków jedzenia, które utknęły nam między zębami. To również sposób na pobudzenie dziąseł, zmniejszenie ilości płytki nazębnej i wyeliminowanie stanów zapalnych.

Zaopatrzmy się też w płyn do płukania jamy ustnej. Zmniejsza on ilość kwasu w ustach, czyści trudne do szczotkowania obszary w okolicach dziąseł i ponownie mineralizuje zęby. Płyn do płukania jamy ustnej jest przydatny jako narzędzie pomocnicze, które pomaga przywrócić równowagę. Jest on szczególnie przydatny dla dzieci i osób starszych, gdzie zdolność szczotkowania i nitkowania może nie być idealna. Najlepiej jest zapytać naszego dentystę o dokładne zalecenia dotyczące płukania jamy ustnej. Inne produkty będą polecane dla dzieci, a inne dla osób z nadwrażliwością dziąseł.

Pamiętaj o wizytach u dentysty

Nasze codzienne nawyki są kluczowe dla ogólnego zdrowia jamy ustnej. Mimo to nawet najbardziej obowiązkowe osoby muszą regularnie odwiedzać dentystę. Co najmniej dwa razy w roku powinniśmy skontaktować się ze swoim dentystą w celu przeprowadzenia czyszczenia i kontroli. Dentysta może nie tylko usunąć kamień nazębny i szukać ubytków, ale także będzie w stanie dostrzec potencjalne problemy i zaproponować rozwiązania terapeutyczne.

Jeżeli zależy nam na śnieżnobiałym uśmiechu powinniśmy omówić to z naszym stomatologiem. Samo usuwanie kamienia już poprawi kolor naszych zębów. Jeżeli jednak nas to nie satysfakcjonuje to możemy zdecydować się na specjalistyczne zabiegi. Najlepsze kliniki stomatologiczne mogą nam zaoferować laserowe wybielanie zębów lub nakładkowe wybielanie zębów. Specjalistyczna opieka zagwarantuje nam zdrowe zęby i śnieżnobiały uśmiech. Jeżeli marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu, to Gabinet Stomatologiczny Perfect Dentalclinic z pewnością zapewni to dzięki usłudze wybielania zębów.