Anti-aging – poznaj nowoczesne technologie

urządzenia plazma

Z wiekiem starzejemy się i nasze czynności życiowe ulegają pewnym modyfikacjom. Nasze oczy, uszy i witalność nie przypominają tych z czasów młodości. Wygląd tkanki skórnej również ulega pogorszeniu, skóra jest mniej sprężysta, w okolicach oczu zaczyna się gromadzić i szpecić, podobnie jest ze zmarszczkami. Z pomocą może przyjść plazma, która odwróci proces starzenia się skóry.

Co to jest plazma?

To postać zjonizowanej materii, naukowcy często określają ją jako czwarty stan skupienia. Wyładowania elektryczne sprawiają, że powstają w niej cząstki naładowane dodatnio, neutralnie bądź ujemnie. Tego rodzaju zjawisko można zaobserwować także w naturze, ponieważ w wyniku tego zjawiska atmosferycznego powstaje energia, którą można zobaczyć podczas błyskawic i grzmotów. Jak działa plazma w medycynie estetycznej?

Komórki organizmu posiadają swój potencjał elektryczny, zapewniający im prawidłowe funkcjonowanie. Istnieją jednak pewne czynniki, zaburzające ten neutralny mechanizm. Zaliczają się do nich m.in. przebyte choroby oraz starzenie się, przez co ich odporność obniża się oraz są bardziej podatne na degradację. W tym przypadku plazma doskonale pobudza je do regeneracji.

Podczas wykonywanego zabiegu powstaje dysproporcja materiałów elektromagnetycznych wytwarzanych pomiędzy tkanką, a igłą, która jest zastosowana w danym narzędziu. Dzięki temu odparowują komórki skóry, a powstające w ten sposób uszkodzenia w postaci strupków pobudzają ją do regeneracji. To wszystko sprawia, że poprawia się ich kondycja, a także struktura, skóra wzmacnia się i napina i ostatecznie powraca jej młody, piękny wygląd.

Urządzenia wykorzystujące plazmę, w przeciwieństwie do innych zabiegów medycyny estetycznej, nie dotykają bezpośrednio skóry, ponieważ zbliża się tylko igłę do ciała. Nie niszczy sąsiednich tkanek, ani nie wnika wgłąb. Impulsy wysyłane do skóry sprawiają, że pod naskórkiem tworzy się nowa warstwa, ponieważ po ok. 4 dniach skóra zaczyna się złuszczać i ustępować miejsca nowej odbudowanej skórze.

Na jakie defekty wyglądu zadziała plazma?

Nie tylko osoby w dojrzałym wieku mogą korzystać z tego rodzaju urządzenia, także i młodzi ludzie w szerokim zastosowaniu tego narzędzia mogą znaleźć coś dla siebie. Plazma usunie wszelakie brodawki, kurzajki, pieprzyki, włókniaki, a także odciski. Co więcej, ta metoda skutecznie walczy z rozstępami, które często występują już w młodym wieku i w czasie ciąży, zmianami barwnikowymi, rogowaceniem naskórka, oraz z ciężką odmianą trądziku. Ostatni defekt skórny coraz częściej występuje u osób powyżej okresu nastoletniego.

Najbardziej charakterystycznymi zmianami, które przypisuje się starzeniu organizmu to powstające na twarzy zmarszczki, zanik napięcia skóry w okolicach oczu, nosa czy szyi i coraz mniej skuteczna samodzielna regeneracja skóry dłoni. Ponadto plazma działa także podczas liftingu szyi, podbródek oraz dekolt czy w trakcie podnoszenia pośladków i biustu. Jak widać, wszechstronne zastosowanie tej metody pozwala poczuć się piękną w każdym wieku.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Plazma jest jedna z bezpieczniejszych metod stosowanych w medycynie estetycznej, ale istnieją pewne przeciwwskazania, które sprawiają, że nie można korzystać z tej opcji. Są to:

  • ciąża i okres laktacji,
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • zapalenie skóry w miejscu, gdzie zabieg został zaplanowany,
  • padaczka,
  • choroba nowotworowa.

Ile kosztuje zabieg i jak długo utrzymują się efekty?

To, ile trzeba będzie zapłacić, w dużej mierze zależy od miejsca poddawanego zabiegowi. Najdroższa jest usługa wykonania plazmy na górnych i dolnych powiekach. Kwota opiewa na 2000 zł w górę. Niżej notowane jest usunięcie zmarszczek w okolicach uszu, cena waha się w granicach 1000-1200 zł. Nieco mniej zapłacimy za usunięcie zmarszczek powstających w wyniku palenia papierosów. Ta usługa kosztuje 1000 zł. Najtańsze pozostaje usunięcie tzw. kurzych łapek, ich wartość jest wyceniana na 600-800 zł. Efekt w zależności od liczby zabiegów oraz predyspozycji indywidualnych utrzymuje się od 2 do 4 lat.

Zastosowanie urządzenia z plazmą jest jedną z najskuteczniejszych metod przywracania skórze młodego pięknego wyglądu. To zabieg w pełni bezpieczny i bezbolesny, ponieważ pacjent zostaje znieczulany miejscowo. Plazma ma szeroki zastosowanie, pomoże osobom praktycznie w każdym wieku z wieloma defektami estetycznymi.