5 sposobów na bielsze zęby

wybielanie zębów

Piękny, śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem większości z nas. Kiedy nasze zęby są białe wyglądamy lepiej, młodziej i zdrowiej. Niestety zęby z wiekiem żółkną. Nie pomaga również palenie papierosów, picie czerwonego wina, kawy czy herbaty. Na szczęście istnieje wiele sposobów na poprawę koloru naszego uśmiechu.

Scaling i piaskowanie a kolor naszych zębów

Jeżeli dopiero zaczynamy myśleć nad wybielaniem naszych zębów to na początku powinniśmy zadać sobie pytanie, kiedy byliśmy ostatnio u dentysty i usuwaliśmy kamień nazębny. To bardzo ważne z kilku powodów. Już samo wykonanie zabiegów scalingu i piaskowania zmieni kolor naszych zębów jeżeli mamy dużo kamienia. Ten nalot zbiera się na naszych zębach, obniża dziąsła i przyczynia się do ich chorób, a także może mieć brzydki, prawie brązowy kolor. Po jego usunięciu nasz uśmiech od razu wygląda lepiej.
Co więcej przed wybielaniem zębów zawsze powinniśmy wykonać scaling i piaskowanie. Tylko dzięki temu będziemy mogli usunąć przebarwienia z całej powierzchni zębów i wykonywane przez nas zabiegi będą naprawdę skuteczne.

Węgiel aktywny a wybielanie zębów

Węgiel aktywny ma długą historię jako substancja stosowana w leczeniu zatruć, a pierwszy pacjent był leczony nim prawie dwa wieki temu. Jest tak, ponieważ węgiel drzewny adsorbuje – lub wiąże się – dużą część tego, czego dotyka.
Chociaż istnieją obecnie inne, bardziej preferowane metody leczenia zatruć, możliwości wiązania węgla aktywnego sprawiły, że jest popularnym dodatkiem w wielu produktach kosmetycznych, w tym pastach do zębów i wybielaczach do zębów.
scalingW przeciwieństwie do zestawów do wybielania, które używają nadtlenku wodoru do wybielania zębiny pod szkliwem zęba, węgiel aktywny usuwa tylko przebarwienia powierzchniowe. To sprawia, że jest to dobra opcja dla naturalnie odwracających plam spowodowanych przez żywność, napoje lub tytoń. Aby wypróbować ten produkt najlepiej posmarować zęby pastą z węglem aktywnym i pozostawić ją na 5-10 minut przed spłukaniem.

Wybielające pasty do zębów

Prawdopodobnie każdy widział pasty do zębów, które mają właściwości wybielające, od głównych marek po naturalne opcje w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością. Mogą one nam pomóc na co dzień zadbać o kolor naszych zębów i spowolnić ich żółknięcie.

Domowe zestawy do wybielania zębów

W Internecie możemy znaleźć wiele zestawów do wybielania zębów w domu. Nie dają one tak dużych rezultatów jak zabiegi w gabinetach dentystycznym, ale są one zdecydowanie widoczne. Możemy się zdecydować na różnego rodzaju żele i nakładki, które mają nam pomóc uzyskać wymarzone rezultaty. Musimy jednak uważać, aby nie przesadzić. Zawsze wybierajmy certyfikowane preparaty i stosujmy je zgodnie z instrukcją, aby nie uszkodzić szkliwa lub dziąseł.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym żelem Beyond

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań. Z jednej strony mamy pewność, że zabieg wykonany u stomatologa nie uszkodzi nam szkliwa ani dziąseł. Z drugiej takie rozwiązania dają najlepsze rezultaty. Wybielanie zębów żelem Beyond jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań na świecie, o którym słyszał każdy, kto interesował się tematem. Do zabiegu wykorzystywany jest specjalny żel, którego skład opiera się na nadtlenku wodoru, oraz specjalne lampy. Żel nakładany jest na zęby i naświetlany. Dzięki temu rozbija przebarwienia na naszych zębach i działa znacznie skuteczniej. Zabieg trwa zaledwie około 45 minut, a jego rezultaty utrzymują się około 2 lat.