Zadbaj o czystość – niemiecka chemia w domu

chemia z niemiec

Popularne środki czyszczące znanych marek pochodzą z reguły od producentów niemieckich. Wiele osób uważa niemieckie marki za sprawdzone, skuteczne i bezpieczne, i coś w tym jest – bez wątpienia niemiecka jakość jest wysoko ceniona w wielu branżach produkcji, także w kosmetologii, medycynie czy chemii gospodarczej.

Czystość to podstawa – chemia niemiecka w natarciu

Jeśli chcesz zachować w swoim domu higienę i czystość – a to podstawa dla zapewnienia zdrowia Twoim domownikom! – warto sięgać właśnie po sprawdzone środki czyszczące, które dają rzeczywiste, długotrwałe efekty. Nie wystarczy przetrzeć blatu w kuchni czy muszli klozetowej w toalecie mokrą szmatką. Każdy wie, że zarówno w kuchni, gdzie dużo się gotuje, smaży, myje się różne produkty, w tym surowe mięso, oraz w łazienkach gromadzi się szczególnie wiele bakterii i różnych mikrobów.

Sprzyjają temu dodatkowo warunki, na przykład słaba wentylacja, rzadkie wietrzenie pomieszczeń, w których wraz z parą wodną czy parującym tłuszczem w kuchni wszędzie osadzają się różne substancje. Po jakimś czasie taki osad może stać się siedliskiem mikroorganizmów lub pożywką dla pasożytów. Jeśli więc chcesz zapobiegać takim sytuacjom, wybieraj najlepsze środki – w tym wypadku nie warto kierować się ceną. Skuteczność środków czyszczących zależy przede wszystkim od stopnia zawartości substancji aktywnych – dowiedziono, że chemia niemiecka ma znacznie wyższe stężenia tych substancji, niż te same produkty przeznaczone na rynek innych krajów.chemia z niemiec

Dlaczego czystość w domu jest tak ważna?

Z pewnością wiele osób nie raz słyszało swego rodzaju legendę, że na ludzkich dłoniach jest znacznie więcej bakterii niż na sedesie. Trudno określić, czy to prawda, ale niewątpliwie ludzkie dłonie dotykają w ciągu dnia tylu różnych przedmiotów – także takich, które wcześniej również dotykało wiele osób – że trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić. Dlatego oprócz zapewniania czystości w domu kluczowe jet wyrobienie w domownikach również odpowiednich nawyków – dotyczy to szczególnie dzieci, które z domu wynoszą wszystkie nawyki, ale i dorosłym przyda się przypomnienie.

Pamiętaj:

  • zawsze po powrocie do domu myj ręce ciepłą wodą z mydłem, a potem wycieraj je do sucha,
  • przed przygotowaniem posiłku dokładnie opłucz produkty oraz umyj ręce,
  • nie jedz w środkach komunikacji miejskiej – zwłaszcza, jeśli dany posiłek wymaga dotykania pokarmu dłońmi,
  • często myj kuchenny zlew i blaty, na których przygotowujesz posiłki,
  • używaj dobrych, efektywnych środków czyszczących.

Te proste zasady to klucz do zachowania czystości w domu i wokół siebie oraz ochrony domowników przed bakteriami.