Wynajem sprzętu medycznego

dziewczyna pchająca wózek inwalidzki

Dziś, dość często możemy słyszeć o przepełnionych szpitalach lub warunkach, jakie w nich panują. Nie zawsze są one adekwatne do stanu pacjentów obłożnie chorych. Zdarzają się sytuacje, w których chorzy leżą w śpiączce przez długie miesiące, a nawet lata. Bliskie osoby i rodzina nie zawsze mają możliwość codziennego odwiedzania swoich krewnych w szpitalach. Bywa tak, że szpital jest oddalony od rodzinnej miejscowości o kilkadziesiąt albo kilkaset kilometrów. Odwiedziny w takich przypadkach mogą być kosztowne i bardzo rzadkie. Jednak istnieje alternatywa dla wszystkich tych przypadków, która jest dobra zarówno dla osoby chorej, jak i dla jej bliskich.
Wiele osób, które są ciężko chore, decydują się na leczenie w domu, by być blisko rodziny. Przebywanie w domu podczas choroby pozytywnie działa na samopoczucie psychiczne, dzięki czemu o wiele łatwiej jest walczyć ze skutkami choroby. W sytuacji, gdzie chory lub jego rodzina podejmują decyzję o przewiezieniu chorego ze szpitala do domu, możliwe jest zaopatrzenie pokoju w pomoce medyczne, dzięki którym chory będzie mógł być leczony.

Dziś, mamy możliwość wynajęcia profesjonalnego sprzętu medycznego. Jest to usługa, która ułatwia funkcjonowanie wielu rodzinom. Wiele firm oferuje wynajem sprzętu szpitalnego w przystępnych cenach.

pacjent o kulach i pielęgniarka

Rodzaje sprzętu medycznego

Różne są pomoce medyczne, które sprawdzają się w naszych domach. Do najczęściej wypożyczanych rodzajów sprzętu medycznego możemy zaliczyć:

  • Łóżka szpitalne, wysięgniki i podnośniki pacjentów – te elementy są przystosowane do każdego pacjenta. Możliwość regulacji wysokości łóżka, wymienny materac oraz wszelkie zabezpieczenia, ułatwią przechodzenie choroby w domu. Wysięgniki oraz podnośniki są pomocne przy codziennych czynnościach, takich jak mycie lub przeniesienie pacjenta na wózek inwalidzki.
  • Koncentratory tlenu – stacjonarne i przenośne – umożliwiają one oddychanie pacjentom, którzy stosują tlenoterapię.
  • Materace – osoby chore wymagają szczególnej uwagi i wygody. Odpowiednio dobrany materac szpitalny pozwoli na dogodne warunki.
  • Wózki inwalidzkie – jest to niezastąpiony sprzęt podczas przebywania pacjentów w domu. Dzięki wózkowi, chory może się przemieszczać.
  • Kule ortopedyczne i ortezy – w okresie rekonwalescencji, pacjenci muszą stosować pomoce, które ułatwią im chodzenie i wykonywanie różnych, codziennych czynności. Ortezy na nogi i kule medyczne są konieczne po przebytych wypadkach, złamaniach i operacjach.
  • Rower rehabilitacyjny – sprzęt ten pozwala na nowo pobudzić mięśnie do pracy. Jest on polecany wszystkim osobom, które są osłabione po ciężkiej chorobie, śpiączce i operacjach.

Istnieje wiele innych sprzętów medycznych, jakie możemy dziś wynająć. Wyżej wymienione elementy są najczęściej wypożyczane ze względu na ich skuteczność. Są to przedmioty, które najczęściej stosuje się w szpitalach oraz podczas rehabilitacji.

Jeśli interesuje Cię wypożyczenie sprzętu medycznego lub rehabilitacyjnego na terenie Wrocławia i okolic, serdecznie zachęcamy do kontaktu z http://rehabi-rehabi.pl.

Kiedy warto wynająć sprzęt medyczny

Oferta wypożyczalni sprzętu medycznego jest kierowana do tych osób, które są obłożnie chore i z różnych powodów pozostają w domu. Leczenie, które odbywa się w domowych warunkach, musi być tak samo sprawne, jak w przypadku pozostawania w szpitalach. Krewni i bliscy osoby, która musi pozostać leczona w domu, zajmują się osobą chorą, zapewniając jej dogodne warunki.
Odpowiednio dobrany sprzęt medyczny jest kluczem do poprawy samopoczucia każdego chorego. Wyżej wymienione rodzaje sprzętu pozwolą na wygodę i zapewnią bezpieczeństwo.

Celem wynajmowania łóżek szpitalnych, koncentratorów tlenu oraz wózków inwalidzkich, umożliwia profesjonalne leczenie. Chory ma zapewniony dostęp do wszystkich wymaganych akcesoriów, które są konieczne w przypadku wielu chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.