Urządzenia stosujące plazmę – przegląd
Medycyna estetyczna stale się rozwija. Do niedawna kojarzyliśmy ją wyłącznie z operacjami i pracą chirurga plastycznego.
Jednakże wraz z pojawiającymi się rozwiązaniami, zdanie dotyczące tej dziedziny, stale się zmienia. Jest to ogromna korzyść zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Pierwsza grupa zyskuje nowoczesne narzędzia, które wprowadzają innowacyjne metody leczenia. Druga zaś, otrzymuje szereg możliwości w podjęciu walki o odzyskanie pewności siebie.
Zmiany pojawiające się na skórze oraz uwidaczniający się upływ lat niekiedy odbiera poczucie własnej wartości i piękna. Dzięki urządzeniom medycyny estetycznej na miarę XXI wieku, młody wygląd i jędrna skóra stają się realne. Wszystko za sprawą wykorzystania plazmy w urządzeniach zabiegowych. Na czym to polega i jakie rodzaje możemy spotkać?
Spektakularne efekty odmłodzenia za sprawą plazmy azotowej
Plazma azotowa jest prawdziwą rewolucją na rynku medycyny estetycznej. Jej zastosowanie w aparacie Plasmage to szereg korzyści, wśród których najważniejsze miejsce zajmuje, możliwość wykonywania zabiegów w sposób nieinwazyjny. Metoda ta umożliwia pacjentom powrót do wykonywania codziennych czynności już po wyjściu z gabinetu. Tym samym czas rekonwalescencji został ograniczony, nie wprowadzając konieczności pozostania w domu.
Działanie urządzenia plazma umożliwia dzięki swojemu frakcjonowaniu. Całą aparatura pozwala na pełną kontrolę parametrów, a pojedyncza, lekka rączka daje pewność prowadzenia. Nie ma także bezpośredniego kontaktu ze skórą pacjenta. Strumień prawdziwej plazmy azotowej jest precyzyjnie kierowane w miejsce poddane zabiegowi.
Trafia w głąb skóry, gdzie następnie dochodzi do odparowania nadmiaru tkanki, co w efekcie przynosi poprawę napięcia skóry. Proces wpływa bowiem na pobudzenie do produkcji kolagenu i elastyny. Zdrowe tkanki sąsiednie nie są narażone na uszkodzenie, co gwarantują nam certyfikaty medyczne, potwierdzające całkowite bezpieczeństwo zabiegu.
Urządzenie Plasmage posiada gotowe protokoły, które dedykowane są poszczególnym potrzebom pacjentów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragną czuć się pięknie i czuć się pewnie w swoim ciele. Wraz z biegiem lat pewność siebie odbierają zmarszczki, których pozbyć się można właśnie dzięki plazmie azotowej.
Zabiegi anti-aging oraz resurfacing to specjalność aparatów Plasmage, jednakże nie koniec jego możliwości. Problemy z opadającą powieką również mogą zostać zniwelowane dzięki temu specjalnemu zabiegowi. Na ciele niekiedy pojawiają się zmiany skórne, których usunięciem także zajmie się innowacyjne urządzenie. Wskazaniem do jego wykorzystania są:
- włókniaki,
- brodawki,
- kępki żółte,
- blizny przerostowe i zanikowe,
- plamy soczewicowate,
- gruczolaki potowe.
Plazma helowa i technologia fal radiowych – rozwiązanie dla jędrnej skóry
Urządzenie Renuvion łączy w sobie plazmę helową oraz technologię fal radiowych (RF), a jego innowacyjna metoda działa na poprawę napięcia skóry, scalając również tkanki po zabiegach liposukcji. Wiązka fal powoduje, że emitowany równocześnie hel, przeobraża się w zimną atmosferyczną plazmę. Tym samym zyskuje się równoczesne ogrzanie i chłodzenie tkanek, poddanych zabiegowi. Gwarantuje to pełną skuteczność, a certyfikaty gwarantują bezpieczeństwo.
Precyzyjnie emitowana wiązka nie uszkadza sąsiednich tkanek, a działa tam, gdzie potrzebna jest niezbędna. Wnikając w głąb skóry prowadzi do modelowania ciała oraz twarzy, bezpośrednio wpływając na włókna kolagenowe. Te pobudzone do działania rozpoczynają szereg procesów, których finalnym efektem jest młodzieńczy wygląd wraz z napiętą skórą. Rozwiązanie oferowane przez urządzenie Renuvion jest prawdziwie innowacyjną metodą dla poprawy jędrności całego ciała, a także owalu twarzy.
Jakie efekty przynosi plazma argonowa?
Na rynku dostępne są także urządzenia wykorzystujące plazmę argonową. Stosowane są w ramach zabiegów medycyny estetycznej, służących poprawie napięcia skóry oraz zwiększenie jej jędrności. Dedykowane są w przypadku występowania zwisów skórnych, jako uzupełnienie mi.in. po liposukcji lub operacji bariatrycznej. Plazma argonowa znajduje także zastosowanie w dermatologii. Osoby które chcą uporać się z łagodnymi zmianami skórnymi oraz bliznami, również mogą skorzystać z tej metody.
Pomimo szeregu zalet, jakie przynosi, niestety jest słabo zbadanym rozwiązaniem technologicznym. Liczba badań jest niewielka, dlatego zabiegi te nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa. W przypadku, kiedy kluczowy jest ten aspekt, warto zastanowić się nad innymi urządzeniami wykorzystującymi plazmę. Te sprawdzone oraz posiadające odpowiednie certyfikaty, są pewniejszą opcją.