Stoły do masażu dla dorosłych

wyposażenie medyczne sklep

Właściwy stół do masażu pozwala pacjentom naprawdę zrelaksować się i czerpać pełne korzyści z masażu. Niektóre masaże i techniki relaksacyjne mogą być niemożliwe do wykonania bez odpowiedniego wyposażenia.

Stół do masażu jest ważnym sprzętem, poszerzającym zakres technik wykorzystywanych przez specjalistów.

Zalety stołów do masażu dla dorosłych

Specjalistyczny sprzęt wprowadza naszą praktykę na wyższy poziom. Zwiększa jednocześnie nasz komfort pracy, jak i rezultaty całej terapii. Przeprowadzanie masażu, zabiegów z zakresu fizjoterapii czy rehabilitacji, na nieprzystosowanym do tego meblu jest mniej skuteczne i stresujące zarówno dla pacjentów, jak i profesjonalistów wykonujących swoją pracę. Stół do masażu dla dorosłych zapewnia komfort bez względu na to, jakie techniki wykorzystuje dany specjalista.

Stół do masażu pozwala na wykorzystanie wielu różnych technik. Wszystko dzięki temu, że możemy zmieniać jego ustawienie w zależności od naszych potrzeb. Możemy pochylać pacjenta w górę, w dół lub w innej konfiguracji i dostosowywać jego wysokość do naszego wzrostu. Ten ostatni aspekt jest szczególnie istotny jeżeli na jednym stole pracuje więcej niż jeden specjalista. Stoły do ​​masażu umożliwiają również ekspertom dostęp do pacjentów bez konieczności pochylania się lub rozciągania w niewygodny sposób.

Tylko na stole do masażu możemy zapewnić naszym pacjentom prawdziwy relaks. Masaż jest niezwykle skutecznym sposobem leczenia wielu dolegliwości, ale nie jest to jedyny aspekt leczenia bólu. Na przykład niektóre ćwiczenia oddechowe pomagają pacjentom radzić sobie z bólem lub stresem. Na stole do masażu, z twarzą skierowaną w dół i szyją wolną od napięcia oraz wysiłku, pacjent może swobodnie oddychać. Eksperci mogą również wykorzystywać techniki relaksacyjne, które nie byłyby skuteczne bez stołu do masażu.

stół do masażu dla dorosłych

Przykładowy model stołu do masażu dla dorosłych z asortymentu X-REH.

Stacjonarne stoły do masażu dla dorosłych

Wersje stacjonarne są idealne, jeśli planujemy pracować w jednym miejscu i planujemy odwiedzać pacjentów w ich domach lub pracować w innym miejscu równocześnie na tym samym stole. Są one znacznie bardziej wszechstronne, ponieważ nie muszą mieć ograniczonych funkcjonalności, by umożliwić ich składanie. Mogą być wyposażone w odchylany blat i mieć bardziej luksusową kołyskę twarzy, ponieważ jego konstrukcja nie musi być składana i lekka. Często są one elektryczne, mają regulowane zagłówki czy podłokietniki.

Mogą być jedno-, dwu- lub trzysekcyjne, z regulacją sekcji nóg. To znacznie ułatwia pracę i poszerza zakres wykonywanych na nim zabiegów.

Przenośne stoły do masażu dla dorosłych

Wielu specjalistów od rehabilitacji woli podróżować do i z domów pacjentów. Zapewnia to osobom chorym wygodę i pozwala uniknąć męczących podróży. Wiele osób lepiej przechodzi przez całą terapię, kiedy odbywa się ona w prywatnych warunkach, w ich mieszkaniu. To też komfortowe rozwiązanie dla ekspertów, którzy nie mają własnego gabinetu i nie chcą inwestować w wysokie koszty wynajmu.

We wszystkich tych przypadkach przenośne stoły do ​​masażu są najlepszym wyborem, ponieważ można je zabrać praktycznie wszędzie. Dobry model przenośny waży względnie niewiele, a rama może być wykonana z twardego drewna lub metalu. Stół musi zapewniać łatwość i wygodę w ustawianiu i rozkładaniu oraz musi być zaprojektowany z myślą o wytrzymałości, a zwłaszcza stabilności we wszystkich sytuacjach.

Zalety zakupu stołu do masażu dla dorosłych przez Internet

Obecnie specjaliści często decydują się na zakup stołów do masażu dla dorosłych online. Dzięki temu unikają oni pośpiechu dnia codziennego i są w stanie spokojnie podjąć decyzję. Pozwala to w łatwy sposób porównać parametry wielu modeli i wybrać taki, który najlepiej dostosowany jest do naszych potrzeb. To niezwykle ważne, ponieważ zakup stołu do masażu to inwestycja na lata.

Co więcej zamówiony przez nas stół do masażu dotrze do nas na miejsce szybko i sprawnie. Jednak najważniejsze są ceny, które zazwyczaj w Internecie są znacznie niższe, niż w sklepach stacjonarnych. Mamy tam też znacznie większy wybór. Wystarczy tylko wybrać dobry sklep ze sprzętem do placówek medycznych.