Prywatny szpital – 5 najważniejszych cech

lekarze

Prywatne placówki medyczne mają szereg zalet, którymi niestety nie mogą pochwalić się publiczne zakłady. Choć większość osób wskazuje na nierzadko wysokie koszty leczenia w gabinecie prywatnym, to jednak w ostateczności i tak decyduje się na wizytę. 

Zaoszczędzony czas

Po pierwsze i chyba najważniejsze – zaoszczędzony czas. W sytuacji, gdy odczuwamy jakikolwiek ból czy dyskomfort najczęściej udajemy się do lekarza rodzinnego. Ten, po wstępnym rozpoznaniu zaleci stosowanie odpowiednich leków lub wypisze nam skierowanie do określonego specjalisty. Niestety, zanim dojdzie do wizyty czy przeprowadzenia konkretnych badań może minąć wiele tygodni, a nawet miesięcy. Opieka zdrowotna w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia może i jest bezpłatna, jednak kolejki które w niej obowiązują to w wielu przypadkach stracony czas. Potencjalna choroba może się rozwijać, a my nie możemy nic na to poradzić.

Zupełnie inaczej jest w sytuacji, gdy decydujemy się na prywatną opiekę medyczną. Tutaj jesteśmy w stanie umówić się z wyprzedzeniem dosłownie kilkudniowym. Możemy ekspresowo wykonać wszystkie potrzebne nam badania, odebrać wyniki i skonsultować je z lekarzem prowadzącym.

szpital

Wysokiej klasy usługi

Oprócz  zaoszczędzonego czasu, większość pacjentów prywatnych szpitali ceni sobie doświadczonych specjalistów w nich pracujących. Placówki takie w większości zatrudniają bowiem najlepszych lekarzy, nie żałując przy tym funduszy inwestowanych w szkolenia dotyczące najnowszych metod leczenia. Co więcej, w wielu przypadkach na przestrzeni jednego wielkiego gmachu umówić możemy się w zasadzie z każdym potrzebnym nam w danym momencie specjalistą. Prywatne szpitale zatrudniają bowiem lekarzy z praktycznie każdej dziedziny, ułatwiając tym samym swoim pacjentom życie.

Nowoczesny sprzęt medyczny

Nie jest tajemnicą, że fundusze którymi dysponuje NFZ są w jakiś sposób ograniczone. To powoduje, że czasami w publicznych placówkach najzwyczajniej w świecie brakuje pieniędzy na nowoczesny sprzęt. Prywatne szpitale nie mają tego problemu. Wykonując w nich badania mamy świadomość tego, że jesteśmy w najlepszych rękach, a nasze wyniki odczytane zostaną na innowacyjnych sprzętach za zawrotne kwoty.

Dokładność, precyzja i minimalny zakres błędu, które takowe maszyny zapewniają, to zupełna pewność że diagnoza będzie odpowiednia. Co więcej, stosowanie zaawansowanych technologii pozwala na bezbolesne przeprowadzenie badań, które powszechnie uważane są za dość nieprzyjemne.

Krótszy czas pobytu w szpitalu i lepsze traktowanie pacjenta

Krótszy czas pobytu w szpitalu, to kolejna cecha szpitali prywatnych, którą ludzie niezwykle sobie cenią. Korzystanie z prywatnej służby zdrowia umożliwia bowiem przeprowadzenie zabiegów jednodniowych, które nie wymagają hospitalizacji. Z kolei w szpitalach publicznych niektóre operacje, oznaczają kilkunastodniowy pobyt.

Do tego warunki w jakich przyjdzie pacjentowi przebywać w większości również znacznie się różnią. Kadra szpitali prywatnych, łącznie z recepcjonistkami nierzadko szkolona jest w zakresie traktowania pacjenta, by ten swój pobyt w nim zapamiętał jako w miarę możliwości przyjemny. Wysoki komfort leczenia, to znak rozpoznawczy niepublicznych placówek.

lekarz

Wszystko w jednym miejscu

Ostatnią, podsumowują w zasadzie powyższe cechą jest fakt, że pacjent wszystkie interesujące go wizyty może umówić w jednym miejscu. Poradnia Chirurgii Cziecięcej, Poradnia Dermatologiczna, Poradnia Logopedyczna, Poradnia Kardiologiczna, Poradnia Psychiatryczna, Poradnia Okulistyczna, Poradnia Ginekologiczna czy Poradnia Endokrynologiczna, to poradnie, do których najczęściej umawiamy siebie i swoich bliskich.

W takich szpitalach można więc wykonać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, zabiegi urologiczne, ortopedyczne, okulistyczne, laryngologiczne, ginekologiczne, chirurgiczne czy z wykorzystaniem komórek macierzystych. Jak widać, zakres wykonywanych badań i specjalistów u których można odbyć wizytę jest na tyle szeroki, że lecząc się lub profilaktycznie badając w zasadzie nie trzeba opuszczać jednego budynku. Jest to spore ułatwienie, dzięki któremu w większości zaoszczędzamy też pieniądze.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czy wybierzemy prywatną placówkę, zawsze pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze. Mimo, że nie dzieje się nic złego, badajmy się profilaktycznie. Każde niepokojące objawy mogą przecież być początkiem poważniejszego schorzenia. Warto skorzystać z oferty prywatnego Centrum Medycznego Sanitas.