Odtrucie alkoholowe we Wrocławiu z dojazdem do klienta – o czym warto wiedzieć

alkohol

Odtrucie alkoholowe jest pierwszym i najtrudniejszym krokiem do wykonania na drodze do trzeźwości. Aby był on jak najskuteczniejszy, nie warto wykonywać go samodzielnie, tylko zgłosić się do specjalistów zajmujących się tego rodzaju problemami.

Większość osób się jednak wstydzi takiego rozwiązania, obawiając się etykietki alkoholika w otoczeniu. Rozwiązaniem staje się odtrucie alkoholowe we Wrocławiu z dojazdem do klienta – co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu?

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Jest to proces mający na celu oczyszczenie organizmu z toksyn, jakie nagromadziły się w nim na skutek nadmiernego spożywania alkoholu. Towarzyszy temu uzupełnienie niedoboru płynów, a także wypłukanych pod wpływem działania wyskokowych napojów witamin i minerałów. 

Osoba poddawana odtruciu otrzymuje m.in. witaminę B1, potas, magnez i inne cenne elektrolity, najczęściej w formie kroplówki witaminowej, która może być pomocna nie tylko przy wychodzeniu z alkoholizmu, lecz też może ona pomóc stanąć na nogi po jednorazowej imprezie zbyt suto zakrapianej alkoholem. 

Oprócz witamin chory otrzymuje również odpowiednie leki przeciwbólowe, nasenne i uspokajające – wszystko po to, by złagodzić przebieg objawów pojawiających się na skutek odstawienia alkoholu. Warto też zaznaczyć, że samo zakończenie detoksu alkoholowego nie oznacza wyjścia z nałogu. Jest to etap stanowiący jedynie wstęp do dalszej terapii.

Jakie są etapy odtrucia alkoholowego?

Pierwszym krokiem jest wykonanie badań i przeprowadzenie wywiadu zdrowotnego w celu dokładnego ustalenia, w jakim stanie jest organizm osoby chorej i o którym etapie uzależnienia mowa. Następnie pacjenci otrzymują wspomniane już kroplówki witaminowe, których ilość i częstotliwość podawania jest ustalana indywidualnie. 

Przy jednoczesnym wzmacnianiu organizmu, wprowadzane są środki farmakologiczne, mające na celu złagodzenie objawów zespołu odstawiennego. Mowa tutaj o środkach przeciwbólowych, przeciwwymiotnych, nasennych i uspokajających. Dopiero usunięcie toksyn z organizmu i uzupełnienie niedoboru witamin może przygotować alkoholika do dalszych etapów terapii.

Odtrucie alkoholowe we Wrocławiu z dojazdem do klienta – co warto wiedzieć?

Wiele osób potrzebujących pomocy w wyjściu z nałogu, lub choćby powrotu do normalnego funkcjonowania po jednorazowym przedawkowaniu alkoholu nie korzysta z leczenia stacjonarnego w klinice z obawy na lawinę plotek. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest odtrucie alkoholowe z dojazdem do klienta.

Cała procedura jest praktycznie taka sama, jak w przypadku leczenia stacjonarnego. Główna różnica polega na tym, że całość terapii odbywa się w domu prywatnym pacjenta. Pracownik kliniki przyjeżdża nieoznakowanym samochodem i nie zdradza także swoim ubraniem, w jakim celu przyjechał. 

Po zapoznaniu się z sytuacją pacjenta ratownik zajmuje się zaaplikowaniem kroplówki witaminowej, a także zostawia leki niezbędne podczas leczenia, wraz ze wskazówkami, jak je stosować. W przypadku jednorazowych nadużyć alkoholowych nie jest konieczna kolejna wizyta – pojedyncza kroplówka jest w zupełności wystarczająca. 

alkohol

Jakie są zalety odtrucia alkoholowego we Wrocławiu?

Detoks alkoholowy pomoże w oczyszczeniu organizmu ze zbędnych toksyn, pomagając odzyskać dobre samopoczucie i poprawić ogólną sprawność. Odtrucie przeprowadzone pod kontrolą lekarzy pozwoli na optymalne uzupełnienie wszelkich niedoborów, a do tego jest w pełni bezpieczne. 

Znajdowanie się w czasie odtrucia alkoholowego pod opieką lekarzy ma ogromne znaczenie z dwóch powodów. Po pierwsze, specjaliści są w stanie na podstawie przeprowadzonych badań i wywiadu dobrać odpowiednie dawki leków i optymalnie wytyczyć czas leczenia. Standardowo wynosi on od 7 do 10 dni, jednak oczywistą sprawą jest to, że w niektórych przypadkach może to trwać krócej lub nawet dłużej.

Ważne jest też udzielenie choremu wsparcia psychicznego. Podejmując się samodzielnie odtrucia alkoholowego, ryzykujesz, że zniechęcisz się po wystąpieniu pierwszych objawów zespołu odstawienia, powracając tym samym do punktu wyjścia. 

W ramach profesjonalnego odtrucia alkoholowego stosowane są środki o mocniejszym działaniu, których uzyskanie samodzielnie bez recepty jest niemożliwe. Dlatego też można zupełnie spokojnie mówić o większej skuteczności detoksu pod kątem specjalisty, niż w przypadku działania we własnym zakresie.