Nasiona marihuany – Regularne czy feminizowane? Czym tak naprawdę się różnią?

Żeńskie nasiona marihuany mają więcej zalet i są uznawane za bardziej aromatyczne. Dowiedz się, na czym polega różnica między nasionami konopi indyjskich.

Feminizacja nasion – co oznacza?

Feminizowanie nasion marihuany to proces, który pozwala uzyskać jedynie żeńskie rośliny. Jest to wymuszenie na roślinach żeńskich, by wytwarzały męski pyłek, który jest konieczny do wytworzenia nasion. Roślina, która posiada 2 chromosomy X, jest żeńska w prawie 99% przypadków. Zwykłe nasiona konopi, które posiadają chromosomy X i Y, mogą wykształcać większą liczbę roślin męskich niż żeńskich. Profesjonalne firmy i hodowle wykorzystują znane i sprawdzone metody, stosowane w ogrodnictwie.

Jakie nasiona wybrać?

Istnieje wiele różnic pomiędzy nasionami regularnymi a feminizowanymi. Oba rodzaje posiadają swoje plusy i minusy. Dzięki swoim zaletom, popularnością cieszą się nasiona feminizowane i regularne. Przed dokonaniem zakupu warto się wcześniej dowiedzieć, czym tak naprawdę się wyróżniają i dlaczego warto się zdecydować akurat na dany typ nasion. Na samym początku warto zaznaczyć, że każde nasiono jest inne ze względu na swoje właściwości. Każdy typ nasion wymaga innego podejścia – nie można również zapominać o odmiennych efektach, jakie dają rośliny z konkretnej grupy nasion.

Regularne nasiona marihuany – cechy

Naturalne rośliny marihuany cechują się rozdzielnopłciowością. Oznacza to, że w jej przypadku mogą występować zarówno osobniki żeńskie, jak i męskie. Rośliny te, poprzez proces krzyżowania się, wytwarzają nowe odmiany. Czym wyróżniają się nasiona regularne? – Otóż, z regularnych nasion można pozyskać rośliny męskie i żeńskie. Tzw. grower nie ma wpływu na to, jaka będzie płeć nowych roślin. Obecnie, nasiona regularne są mniej popularne, jednak ten typ nasion kupują osoby ceniące naturalność i prawdziwość. W przypadku regularnych nasion marihuany, zaletą jest możliwość produkcja własnych ziaren. Dodatkowo, krzyżowanie się nasion regularnych pozwala na otrzymywanie nowych odmian rośliny.

Feminizowane nasiona – czym się wyróżniają?

Pierwszy raz, nasiona feminizowane zostały wytworzone w latach 90 ubiegłego wieku. Skąd się wzięły? – Otóż, nasiona pojawiły się aby otrzymać jedynie żeńskie rośliny. Na przestrzeni lat, nasiona zostały ulepszone – dziś można dostać feminizowane nasiona o najwyższej jakości. Jest to znacząca cecha, ponieważ około 20 lat temu, rośliny mogły posiadać cechy hermafodytyczne i były niestabilne. Dziś, feminizacja nasion pozwala osiągnąć efekt bogatych plonów o wyśmienitym zapachu, smaku i najlepszym działaniu. Przez wykorzystywanie jedynie nasion żeńskich, popularność nasion regularnych znacznie spadła.

Zdecydowaną zaletą feminizowanych nasion marihuany jest uzyskiwanie tylko żeńskich plonów. Odpowiednia, regularna dbałość i troska o rośliny przełoży się na efekty w postaci smacznych zbiorów. Warto jednak pamiętać, że opieka nad żeńskimi nasionami wymaga bogatej wiedzy i wprawy. Produkcja nasion wcale nie jest łatwa.

Popularność feminizowanych nasion marihuany zaczęła się wtedy, gdy okazało się, że świetnie nadają się one do sprzedaży komercyjnej. Zmodyfikowane genetycznie nasiona konopi indyjskiej są stworzone w celu produkowania wyłącznie nasion żeńskich. Hodowcy coraz częściej są zainteresowani żeńskimi kwiatami i liśćmi. Aby uzyskać tylko żeńskie nasiona np. w przypadku regularnych nasion, trzeba byłoby kiełkować przynajmniej dwa razy więcej nasion. To z kolei przekładałoby się na znaczny wzrost zużycia elektryczności i różnego rodzaju nawozów czy użyźniaczy. Dziś produkcja nasion żeńskich jest możliwa na różne sposoby. Wykorzystuje się np. srebro koloidalne.