Jak dbać o wzrok?

rzutnik optotypów

Wiele osób pracuje na komputerze lub dla przyjemności spędza przed nim sporo czasu. Może to wywoływać niekorzystne skutki dla wzroku. Dlatego też regularne kontrole u okulisty są niezwykle ważne. Szczególnie, że nie tylko komputery stanowią zagrożenie. Może to być również częste czytanie książek czy praca w niekorzystnym świetle.

Okulistyka jest dziedziną, która nieustannie się rozwija. Powstają nowe urządzenia zwiększające precyzję diagnozy i szybkość badań. Takim urządzeniem jest rzutnik optotypów, pozwalający na przeprowadzenia wielu niezbędnych badań.

Łatwość w obsłudze

Rzutnik optotypów ma za zadanie wyświetlanie tablic do badania ostrości wzroku. Jego nowoczesne wykonanie pozwala szybki wybór odpowiedniej tablicy, ale to nie jedyna zaleta.

  • Ogromną zaletą rzutnika jest podświetlenie za pomocą diody LED. Generuje ona białe światło, zwiększa to kontrast. Nie ma potrzeby wymiany żarówek, co zmniejsza koszty użytkowania urządzenia.
  • Rzutnik umożliwia przeprowadzenie kompleksowego badania wzroku. Jest to możliwe dzięki bogatej gamie dostępnych tablic i optotypów.
  • Sterowanie jest niezwykle proste, za pomocą intuicyjnego pilota. Daje on dostęp do wszystkich funkcji rzutnika. Skraca to w znacznym stopniu czas badania a pacjent czuje się bardziej komfortowo.

Korzystanie z rzutnika daje dużą wygodę użytkownikowi. Nie musi wstawać by zmienić tablicę na właściwą dla badania. Szybkość badanie też jest większa a to z kolei komfort dla pacjenta.

Wiele zastosowań

Szybkość i łatwość w obsłudze to nie jedyne zalety rzutnika optotypów. Odznacza się też wielofunkcyjnością.

  • Część rzutników może być łączona z innymi urządzeniami takimi jak foropter. Wtedy może być sterowany za pomocą panelu sterującego foroptera, który przekaże wszystkie dane do komputera, jeśli jest z nim połączony.
  • Rzutnik to też prosty montaż w dowolnym miejscu gabinetu.
  • W zależności od modelu, rzutnik posiada nawet 41 optotypów w tym test czerwono – zielony i filtr polaryzacyjny. Dodatkowo rzutnik zawiera test stereoskopowy, różnowzroczności i fuzji.
  • Zawiera również inne testy, jak: litery, obrazki, cyfry, cylinder krzyżowy, balans dwukolorowy, pozioma i pionowa koincydencja.

Korzystający z rzutnika okulista będzie w stanie dokładnie ustalić czy nasz wzrok jest w pełni sprawny.

Dobre rozwiązanie

Nieustanny rozwój technologii niesie ze sobą wiele zagrożeń dla naszego wzroku. Na szczęście daje też sposoby walki z zagrożeniami.

Rzutnik optotypów jest urządzeniem, które pomoże ustalić czy z naszym wzrokiem jest wszystko w porządku. Jest łatwy w obsłudze i szybki w działaniu. Daje użytkownikowi wygodę pracy a pacjentowi komfort badania. Można zamontować go w dowolnym miejscy gabinetu. Istnieje możliwość podłączenia do innych urządzeń. Przede wszystkim rzutnik optotypów pozwala przeprowadzić wiele testów, które wpłyną na właściwą diagnozę.