Jak dbać o skórę?

W dzisiejszych czasach mamy bogaty wybór, jeżeli chodzi o pielęgnację skóry. Istnieje wiele różnych sposobów. Często korzystamy ze wszystkich naraz, ale bywa też tak, że wystarczy nam zwykły krem do rąk lub do innych partii ciała. Każdy jest inny i wszyscy potrzebujemy zupełnie innego sposobu pielęgnacji skóry. Dlatego też możemy wybierać spośród tak wielu alternatyw.

Zadbaj o skórę w salonie kosmetycznym

Warto łączyć niektóre sposoby pielęgnacji ze sobą – może to dać wyczekiwany efekt. Jednak jakiekolwiek własne pomysły powinniśmy konsultować z lekarzem pierwszego kontaktu lub z dermatologiem. Specjalista bowiem odpowiednio doradzi nam w wyborze specyfików, zaleci konkretną dietę, przepisze potrzebne leki itp. Dermatolog jest lekarzem który zajmuje się skórą, jej przydatkami oraz ewentualnymi chorobami czy nieprawidłowościami.

Jak wybrać odpowiedni krem?

Kremy do pielęgnacji skóry są najbardziej popularnym sposobem dbania o skórę. Wielu producentów skupia się na wielu różnych rodzajach skóry. Jest to bardzo ważne i potrzebne, ponieważ tak naprawdę każdy z nas ma zupełnie inną skórę. Są kremy przeznaczone do cery tłustej, skóry wysuszonej, podatnej na krostki i wiele innych. Odpowiedni krem możemy wybrać uprzednio konsultując się z dermatologiem. Jest to najlepsza droga do pielęgnowania naszej skóry. Zwłaszcza jeżeli my sami nie znamy się na tym aż tak dobrze. Dermatolog podpowie nam jakiego typu jest nasza skóra, jaki dobrać krem i do jakich części ciała. W przypadku, gdy mamy dość poważne choroby związane ze skórą, lub schorzenia – nie obejdzie się bez wizyty u dermatologa.salon kosmetyczny konin

Odżywianie się a wygląd skóry

Wiele osób błędnie myśli, że wystarczy kremować skórę regularnie parę razy dziennie, aby wyglądała ona pięknie. Nic bardziej mylnego – na wygląd i stan naszej skóry mają wpływ wszystkie czynniki zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. To jak się odżywiamy jest niezwykle ważne – jeżeli dostarczamy do naszego organizmu odpowiednie witaminy, które wzmacniają naszą skórę i nadają jej blask – prawdopodobnie nie będziemy musieli używać żadnego kremu. Warto jednak stosować diety oczyszczające raz w miesiącu, pić zieloną czy japońską matchę, jeść dużo warzyw i owoców. To co jemy znacznie wpływa na cały nasz organizm, w tym na naszą skórę. Jeżeli wciąż nie trzymamy się zbilansowanej diety i często jemy słodycze – stan skóry może się znacznie pogorszyć. Przede wszystkim trzeba pić dużo wody.

Zdrowe/niezdrowe nawyki

Na pewno zdrowym nawykiem jest regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, niezależnie od temperatury. Dzięki temu nasza skóra pozostaje na dłużej młoda. Owoce i warzywa dodatkowo mogą zapewnić nam odpowiedni wygląd i blask skóry. Możemy także pić japońską herbatę – jest ona źródłem młodości. Niezdrowym nawykiem jest na pewno solarium, kąpanie się w chlorowanej wodzie i niebezpieczne warunki – zadymione czy zanieczyszczone miejsca. paląc papierosy i nadużywając alkoholu, dodatkowo możemy bardzo postarzyć skórę i pozbawić ją jędrności.


Odpowiednie rozwiązania dostosowane do potrzeb naszej skóry może doradzić profesjonalna kosmetyczka. Często warto wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdzie znajdziemy szeroką ofertę zabiegów pielęgnacyjnych dla skóry. Polecamy ofertę salonu kosmetycznego HB Konin, oferującego wiele zabiegów – http://hb.konin.pl – więcej info znajdziesz na tej stronie.