Indywidualne pakiety medyczne – kiedy warto mieć abonament medyczny?

idnywidualne pakiety medyczne

Dbałość o zdrowie nasze i naszych bliskich to temat, którego nie możemy lekceważyć, a posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego to nie lada przywilej, który jednak powoli staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem.

Chociaż w Polsce publiczna służba zdrowia świadczy usługi wysokiej jakości, opóźnienia w udzielaniu świadczeń i konsultacji powinny skłonić nas do refleksji nad zaletami prywatnego ubezpieczenia, które w razie nieprzewidzianych okoliczności i za niewielką kwotę zapewnia nam szybką i spersonalizowaną opiekę.

Wady i zalety posiadania prywatnego pakietu medycznego

Ubezpieczenie prywatne ma szereg wyjątkowych zalet, ponieważ oferuje szeroki wybór ośrodków medycznych i specjalistów w ramach prywatnej sieci opieki zdrowotnej w Polsce. Inne niezaprzeczalne korzyści to chociażby:

  • opieka bez list oczekujących,
  • szybki dostęp do badań,
  • dostęp do konsultacji ze specjalistami bez konieczności przedstawiania skierowania od lekarza pierwszego kontaktu,
  • zoptymalizowanie przebiegu procesu samego leczenia poprzez skrócenie czasu pomiędzy badaniem a konsultacją,
  • szeroki zakres oferowanych usług,
  • dostęp do wyników badań online,
  • rejestracja online,
  • diagnostyka świadczona przez wysoce wykwalifikowaną kadrę specjalistów,
  • infolinia dostępna 24h/7 dni w tygodniu itd.

Decydując się na wykupienie indywidualnego pakietu medycznego dla siebie lub całej rodziny powinniśmy jednak wziąć pod uwagę dodatkowy, comiesięczny wydatek, który będzie się wiązał z tą usługą. Kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych, jest fakt, że czasem, zależnie od warunków ubezpieczenia, nie uwzględniają one patologii lub chorób występujących przed zawarciem umowy, które pacjent musi jednak zadeklarować w kwestionariuszu zdrowotnym przed zawarciem umowy, a jeśli to robią, to dzieje się tak poprzez zwiększenie w większym lub mniejszym stopniu wysokości składki.

Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety, prywatne ubezpieczenia niosą ze sobą więcej korzyści niż niedogodności, którymi będziemy mogli się cieszyć bezpośrednio po zawarciu umowy z ubezpieczycielem.

pakiety medyczne

Jaki wariant wybrać?

Każdy z nas ma inne potrzeby, cele, oczekiwania, inne problemy zdrowotne i sposób ich rozwiązania nie zawsze jest taki sam. Dlatego też, wybierając indywidualne pakiety medyczne, musimy przeanalizować, czego chcemy i co będzie z korzyścią dla nas i dla naszego zdrowia.

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym kobieta oraz maluszek w jej brzuchu wymagają szczególnej opieki. Dla kobiet planujących ciążę interesującą opcją jest pakiet zawierający prowadzenie ciąży oraz kompleksowe konsultacje ginekologiczne podczas całego jej przebiegu.

Dla rodzin z małymi dziećmi często korzystających z wizyt u pediatry m.in. z uwagi na częste choroby u dzieci oraz konieczność przeprowadzania szczepień, idealną wręcz opcją jest wariant prestiż z rozszerzoną opieką pediatryczną oraz z wizytami domowymi w pakiecie.

Wyższe pakiety medyczne, oprócz standardowych świadczeń z zakresu konsultacji ze specjalistami, diagnostyką i badaniami laboratoryjnymi, oferują również dodatkowo dostęp do rehabilitacji po urazach, wypadkach i innych zdarzeniach.

Niektóre pakiety medyczne oferują korzystne zniżki np. na usługi stomatologiczne, co umożliwia również łatwiejszy dostęp do lekarzy dentystów.

Ubezpiecz siebie i swoich bliskich

Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji życiowej jesteś, nie czekaj: wybierz wariant dla siebie i już dziś ubezpiecz zdrowie Twoje i Twoich bliskich. Niezależnie od tego, jaki pakiet wybierzesz, zawarcie umowy na ubezpieczenie zdrowotne daje Ci szybki dostęp do szerokiego wachlarzu badań laboratoryjnych, wizyt oraz konsultacji u najlepszych specjalistów w kilkuset placówkach na terenie całej Polski.