Ginekologia estetyczna – komu może pomóc?

ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna, podobnie jak ogólna medycyna plastyczna jest dziś uważana z jednej strony za próżną metodę poprawy własnego wyglądu, choć z drugiej coraz chętniej i częściej korzystają z niej kobiety w każdym wieku.

W przypadku ginekologii estetycznej sprawa wygląda o tyle ciekawie, że tu zabiegi to nie redukcja widocznych zmarszczek czy wypełnianie zapadających się policzków, ale niejednokrotnie zabiegi zwiększające znacząco komfort życia kobiety. Nie da się dziś ukryć faktu, że każdy kolejny poród czy upływające lata wpływają negatywnie na wygląd stref intymnych kobiety, jednocześnie przyczyniając się do problemów z utrzymaniem moczu, suchością pochwy czy innymi problemami zdrowotnymi. Ginekologia estetyczna może mieć odpowiedź na tego typu kłopoty.

Jakie zadania stoją przed ginekologią estetyczną?

Specjalistyczne gabinety oferujące zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są dziś coraz popularniejsze i przede wszystkim coraz bardziej doświadczone w wykonywaniu całego szeregu zabiegów związanych z poprawą komfortu życia kobiet. Ginekologia estetyczna ma dziś przed sobą nie tylko zadanie poprawy fizycznego wyglądu narządów płciowych kobiety, ale też poprawy psychicznego samopoczucia i komfortu codziennego życia w przypadku jakichkolwiek problemów w budowie jej stref intymnych.

ginekologia estetyczna

Wśród dolegliwości leczonych za pomocą ginekologii estetycznej można wyróżnić przede wszystkim wysiłkowe nietrzymanie moczu, nadmierne rozszerzenie czy wręcz rozerwanie pochwy po porodzie, nadmierną suchość pochwy w okresie menopauzy czy wreszcie wszelkiego rodzaju blizny wynikające z przebytej operacji cesarskiego cięcia czy rozcięcia krocza podczas porodu. Możliwe jest oczywiście także wykonywanie tu zabiegów typowo estetycznych lub zabiegów zwiększających doznania seksualne, równie ważne z punktu widzenia psychicznego zdrowia kobiety jak wspomniane wcześniej przypadłości fizyczne.

Komu może pomóc ginekologia estetyczna?

Z zabiegów oferowanych w ramach ginekologii estetycznej korzysta dziś naprawdę wiele kobiet z bardzo różnych grup wiekowych. Biorąc pod uwagę jak wiele różnych funkcji mogą spełniać tego typu zabiegi, duże zróżnicowanie grupy kobiet zainteresowanych tego typu zabiegami wcale nie dziwi. Z ginekologii estetycznej mogą dziś korzystać zarówno panie zmagające się z problemami po zabiegach chirurgicznych w okolicach narządów płciowych, anomaliami genetycznymi i anatomicznymi zaburzającymi naturalną budowę i fizjologię narządów, czy też panie po trudnych porodach, które absolutnie zmodyfikowały strukturę ich stref intymnych.

Znaczna część problemów, z jakimi radzi sobie ginekologia estetyczna dotyczy nie tylko tytularnej estetyki i wyglądu kobiecych stref intymnych, ale także ich funkcjonalności czy dyskomfortu towarzyszącego kobietom, których problemy te dotknęły.

Labioplastyka

szpital

Przykładowo, jedną z najpopularniejszych operacji w tych strefach jest labioplastyka, czyli zabieg polegający na zmniejszaniu warg sromowych większych i mniejszych, kojarzony przede wszystkim z chęcią uzyskania małej, zgrabnej, idealnie zebranej pochwy. W rzeczywistości jednak przerośnięte wargi mogą być ogromnym problemem utrudniającym codzienne życie i powodującym dyskomfort fizyczny oraz psychiczny. Patrząc więc na zabieg z tej perspektywy, jest on jak najbardziej uzasadniony.

Podobnie wygląda tu sprawa kobiet, które doświadczają suchości pochwy, ciągłego swędzenia i pieczenia, czy problemów z nietrzymaniem moczu. Wszystkie te objawy mogą mieć związek z menopauzą i choć jest to proces jak najbardziej naturalny, dyskomfort odczuwany przez te kobiety może być zniwelowany odpowiednim zabiegiem z obszaru ginekologii estetycznej.
Odpowiedzią na problemy stref intymnych jest oferta profesjonalnego zespołu medycznego. Polecamy prywatny szpital CM Sanitas, w którym zabiegi można odbyć szybko i bezboleśnie.