Dentysta i implanty

implant

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał poważny problem z którymś z zębów. Ból zęba najczęściej spowodowany jest mniej lub bardziej poważnymi chorobami zębów lub dziąseł. W bardzo trudnych przypadkach lub gdy zęba nie da się wyleczyć, należy go wyrwać i zastąpić sztucznym.

Zastąp ząb implantem

Wstawianie implantów jest zadaniem przeznaczonym tylko dla doświadczonych dentystów. W dzisiejszych czasach, możliwości medycyny są zaskakujące. Implanty, które zastępują nam stałe zęby, są wykonywane przez lekarzy stomatologów, których staż jest odpowiednio długi, a umiejętności odpowiadające normom. Każdy implant dopasowywany jest odpowiednio do pacjenta, do jego dziąseł. Wykonywanie pojedynczych implantów oraz całych protez jest sterylne. Implant składa się z dwóch elementów – ze śruby oraz z korony. Śruba jest odpowiednikiem korzenia zęba – jest ona odpowiednio gruba. Jeśli chodzi o tworzywo – najczęściej jest to tytan, całkowicie bezpieczny dla naszych dziąseł. Korona z kolei wykonywana jest z porcelany. Istotną sprawą jest to, że implanty mogą zostać wszczepione w liczbie 3 miejsc obok siebie.implanty

Komu powierzyć to zadanie?

Doświadczeni dentyści, według zdjęć zębów i określonych kształtów zębów, zajmują się wykonywaniem implantów. Zabiegi są całkowicie bezbolesne, z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Wykonanie implantu są co prawda kosztowne, jednak warto zastanowić się nad wyższym dobrem – nad estetyką naszego wyglądu i nad bezpieczeństwem. Wszczepienie implantu gwarantuje nam prawidłowe utrzymanie się pozostałych zębów. Inną, równie ważną sprawą, jest prawidłowe trawienie pokarmów, które wbrew pozorom rozpoczyna się właśnie w jamie ustnej.

Jak wygląda implantowanie?

Wykonanie implantów dla pacjentów jest sprawą indywidualną. Każdy z nas bowiem ma zupełnie inny rodzaj uzębienia, twardość kości i kształt szczęki. Pacjenci, którzy chcą skorzystać z możliwości założenia implantu, muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Proces wykonywania implantu jest dość długotrwały. Czekanie jest jednak całkowicie uzasadnione. Na samym początku należy udać się do stomatologa w celu konsultacji i opinii o stanie naszych zębów. Następnie wykonywana jest tomografia i zdjęcie rentgenowskie zębów. W momencie gdy ząb został dopiero wyrwany, konieczne jest odczekanie około 10 tygodni. Po tym czasie można wszczepić jedną część implantu – śrubę z tytanu. Kolejny okres czekania wynosi od 6 do 12 tygodni. Na końcu montowana jest porcelanowa korona imitująca ząb.

Dlaczego wstawienie implantu jest koniecznością?

Warto dodać, że absolutnie nie należy zwlekać z wstawianiem implantów. Jest to bowiem konieczność z paru względów. Po pierwsze – gdy utraciliśmy ząb parę lat wstecz, nasza tkanka kostna może zaniknąć, przez co wstawienie implantu może być trudne do wykonania. Poza tym, w przypadku braku zęba może powodować przesuwanie się zębów w miejsce ubytku. Przez puste miejsce w uzębieniu, mogą zbierać się i zalegać resztki jedzenia, które mogą powodować powstawanie próchnicy.