Czym jest ciemieniuszka ?

Ciemieniucha to problem, z którym styka się prawdopodobnie spora część mam. Często jest ona nieprzyjemnością pokazującą się u dzieci zaledwie parę dni po przyjściu na świat. Objawia się ona wystąpieniem na główce niemowlaczka żółtych łusek, jakie pojawiają się na skutek złuszczenia się skóry. Na starcie chcemy zaznaczyć, iż ciemieniucha nie jest odczuwana przez dziecko, w żaden sposób go nie boli jak również nie szczypie, w związku z czym walkę z ciemieniuszką mamy szansę stoczyć bez nerwów. No właśnie, przejdźmy do metod na to jakimi sposobami usunąć ciemieniuchę.

Za główne źródło wiadomości służyć nam będzie tutaj strona młodego taty, który na bazie swoich prywatnych doświadczeń zbudował listę sposobów na ciemieniuszkę, jakie poszerzyli jego fani podając dużą dawkę znanych metod na ciemieniuszkę. Rozpocznijmy po kolei.

Natłuszczenie skóry głowy dziecka

Znaną metodą leczenia ciemieniuchy u niemowląt jest natłuszczanie główki, a następnie zeskrobywanie zbędnego naskórka z pomocą szczotki. Użyć można tutaj szczotkę do wyczesywania włosów o miękkich włoskach, a nawet szczotkę do zębów. Do natłuszczania skóry użyć można przykładowo oliwkę, olej kokosowy czy specjalny specyfik taki jak ciemieniuszka niemowlaka.

Kolejnym pomysłem jak użycie wazeliny. Wystarczy na dwie godziny pozostawić ją na skórze głowy, a następnie należy wyczesać ją grzebieniem, metoda jest więc podobna do tych wspomnianych wcześniej.

Babcine sposoby na ciemieniuszkę

Twa babcia zapewne może wskazać Ci jakiś domowy sposób na usunięcie ciemieniuchy. Można mieć przypuszczenia, że metodą tą będzie przemywanie głowy niemowlaka otrębami lub też posypywanie jej mąką ziemniaczaną.