Czy warto nosić kolorowe soczewki kontaktowe?

soczewki kotaktowe kolorowe

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą wydawać się ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby tymczasowo zmienić swój dotychczasowy kolor oczu i choć na chwilę poczuć się jak zupełnie inna osoba. Soczewki tego typu z powodzeniem wykorzystuje się dziś na planach filmowych i w sesjach zdjęciowych, gdzie poprzez zestawienie nietypowych kolorów oczu dla danego typu urody czy wykorzystanie zupełnie nienaturalnego zabarwienia soczewki można uzyskać naprawdę ciekawy i niepowtarzalny efekt. Czy warto nosić kolorowe soczewki kontaktowe na co dzień i czy są one bezpieczne dla oka?

Kolorowe soczewki kontaktowe – czy wada wzroku ma znaczenie?

Standardowo soczewki kontaktowe kojarzą się z wygodnym sposobem na korekcję wady wzroku, jednak w przypadku soczewek kolorowych zwykle utożsamia się je z tzw. „zerówkami”. Jak się jednak okazuje, soczewki kolorowe dedykowane są zarówno dla osób z wadą wzroku, jak i tych którzy nie mają problemów z widzeniem i chcą po prostu zmienić swój naturalny kolor oczu. To ciekawa opcja dla tych, którzy nie boja się zmian i lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem.

Soczewki kolorowe, podobnie jak zwykłe soczewki korekcyjne, występują w różnych wersjach. Z powodzeniem spotkamy tu soczewki jednodniowe, idealne do wspomnianych wcześniej sesji zdjęciowych, planów filmowych czy na jednorazowe wyjście na imprezę, ale też soczewki miesięczne, dzięki którym zmienisz swój kolor oczu na dłużej. Co jednak najważniejsze, zarówno soczewki jednodniowe jak i miesięczne są w pełni bezpieczne – na rynek wprowadzają je marki, które na co dzień specjalizują się w produkcji tradycyjnych soczewek kontaktowych i doskonale wiedzą jak zapewnić ich całkowite bezpieczeństwo użytkowania.

 

Dowiedz się więcej o soczewkach kolorowych na blogu Soczewki24.

 

Czy warto nosić kolorowe soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to wygoda, o której przekonało się już wiele osób z wadą wzroku. Dotychczas jednak z ich użyteczności nie mogły korzystać osoby bez wady wzroku – o ile okulary „zerówki” stanowią ciekawy element stylizacyjny, zwykłych bezbarwnych soczewek nie byłoby zwyczajnie widać. Kolorowe soczewki kontaktowe to jednak zupełnie inna bajka! Marki oferują dziś zarówno soczewki „zerówki”, jak i te dedykowane dla osób z wadą wzroku, pozwalając by wszyscy mieli okazję na tymczasową zmianę swojego naturalnego koloru oczu.

 

soczewki kolorowe

 

Nie przepadasz za niebiesko-szarym odcieniem swoich tęczówek? A może od zawsze chcesz wypróbować makijaż wyglądający najlepiej z oczami brązowymi? Kolorowe soczewki kontaktowe umożliwiają doskonałą zabawę z tymczasową zmianą koloru oczu, bez ryzyka i permanentnych skutków ubocznych. Dzięki naturalnie barwionym soczewkom z łatwością odmienisz swój wygląd zewnętrzny i dodasz świeżości codziennym stylizacjom lub stworzysz niepowtarzalny makijaż na Halloween czy imprezę sylwestrową. Wizażyści korzystają z ich funkcjonalności już od dawna, jednak nigdy dotąd zmiana koloru oczu nie była tak prosta i łatwo dostępna dla zwyczajnych użytkowników soczewek.

Gdzie kupić kolorowe soczewki kontaktowe?

Jako że zmiana koloru oczu jest jednym z ciekawszych sposobów na całkowitą odmianę swojego wyglądu, wiele osób decyduje się na wypróbowanie kolorowych soczewek kontaktowych szykując się na imprezę tematyczną czy specjalną, jednorazową okazję. W sytuacjach takich pokusą jest sprawdzenie ofert w sklepach internetowych i znalezienie najtańszego rozwiązania, jednak okuliści ostrzegają że jest to niebezpieczne i może spowodować przykre dolegliwości.

Gdzie więc szukać zaufanych i sprawdzonych kolorowych soczewek kontaktowych? Najlepszym miejscem będą salony optyczne, zarówno te stacjonarne jak i internetowe, jak choćby soczewki24.pl w którego ofercie nie brak różnorodnych soczewek kolorowych od najlepszych producentów na rynku. Zasada ta dotyczy zarówno osób poszukujących kolorowych soczewek kontaktowych z wadą, jak i popularnych „zerówek”. W przypadku elementów, które będą miały bezpośredni kontakt z okiem przez wiele godzin w ciągu dnia nie warto podejmować zbędnego ryzyka

Kolorowe soczewki kontaktowe są dziś dostępne w ofertach producentów takich jak Acuvue, FreshLook i AirOptics, wszystkich doskonale znanych za wysokiej jakości tradycyjne soczewki kontaktowe. Decydując się na zmianę koloru oczu warto zrobić to w pełni bezpiecznie, stawiając na sprawdzone i atestowane rozwiązania. Czy warto nosić kolorowe soczewki kontaktowe? Oczywiście, że tak, ale warto robić to z rozwagą.