Bezpieczna higiena intymna dla kobiet

podpaski naturalne

Żyjąc w zgodzie z trybem slow life, dbając o środowisko czy zwyczajnie pokazując swojemu ciału trochę miłości pewnie nie raz zastanawiałaś się jak wpisują się w to wszystko Twoja dieta i nawyki zakupowe. Wiele osób, przechodząc na bardziej ekologiczny tryb życia rezygnuje z hodowanych w klatkach kurczaków, odstawia dostępne wszędzie warzywa i zastępuje je wersją „bio”, ogranicza spożycie niektórych produktów i kosmetyków. Czy zastanawiałaś się jednak nad tym, co przynajmniej raz w miesiącu znajduje się niewyobrażalnie blisko Twojego ciała? Czy Twoja higiena intymna też jest eko? 

Pomóż światu, pomóż sobie

Podpaski i tampony, po które kobiety sięgają na porządku dziennym nie są tak ekologiczne, jak wielu mogłoby się wydawać. Wykonane z bawełny? Pewnie. Ale czy zwracasz uwagę na ich walory zapachowe, piękne i kolorowe opakowania albo nowoczesną technologię wchłaniania? Przecież to nie brzmi jak zgodne z naturą życie. Na konieczność stosowania takich zabezpieczeń nic nie poradzimy – menstruacja to bądź co bądź jeden z największych cudów natury. Czy można jednak robić to trochę bardziej świadomie? Oczywiście, że tak!

Organiczny komfort

Materiały syntetyczne nie były znane człowiekowi jeszcze kilkaset lat temu, a kobiety musiały radzić sobie bez ultrachłonnych wkładek żelowych i niwelujących nieprzyjemne zapachy dodatków. Do produkcji podpasek wykorzystywały bawełnę – czystą, stuprocentowo ekologiczną bawełnę, której zaletą jest nie tylko to, że nie szkodzi naturze. Bawełna jest przede wszystkim bezpieczna dla Twojego ciała. Marka GingerOrganic poszła więc tym tropem tworząc jedną z pierwszych organicznych linii podpasek i tamponów.naturalne podpaski GingerOrganic

Kobiety przekonywano dotąd, że wszystko w kwestii higieny intymnej jest dla nich bezpieczne. Tymczasem napakowane zapachami i technologią produkty powodowały alergie, przesuszenie śluzówki, a nawet zapalenia! Idąc za myślą naszych przodków założycielka duńskiej marki postanowiła usunąć z podpasek i tamponów wszystkie środki chemiczne, substancje syntetyczne, pestycydy, GMO i alergizujące środki zapachowe. Co zyskała? Zero podrażnień i alergii, zero niekomfortowego swędzenia i pieczenia. I zaskakująco – brak nieprzyjemnych zapachów. Co zadziałało?

Natura górą

Ciało człowieka jest obecnie rzeczą, która od tysiącleci łączy go nierozerwalnie z naturą. Traktując je wytworami ludzkiej wyobraźni często szkodzimy, zamiast pomagać. Tymczasem ekologiczne życie wcale nie musi być tak złe, jak malują je przeciwnicy wszelkich ruchów pro-eko. Podpaski i tampony GingerOrganic to nie tylko mniej niedegradowalnych śmieci, ale również lepsza i bardziej higieniczna pielęgnacja wrażliwych miejsc ciała kobiety. Docenili je nawet specjaliści, przyznając marce w pierwszych latach działania wiele prestiżowych nagród takich jak Nordic Ecolabel, ECOCERT, AllergyCertified, FSC i GOTS.

Założycielka marki postawiła sobie jasny cel: obudzić w kobietach ciekawość własnego ciała i świadomość tego, jak niewielkie zmiany mogą zupełnie odmienić jakość życia. Cały układ rozrodczy kobiety jest cudem, o który należy zadbać. Tam nie potrzebujesz najnowszej technologii i zapachu rodem z perfumerii. Traktuj swoje okolice intymne tak, jak pielęgnujesz dziecko – z najwyższą delikatnością i zupełnie ekologicznie. Uwierz, że ciało podziękuje Ci za to bardzo szybko.

podpaski dla alergików

Nie ulega wątpliwości, że kobiety są mimo wszystko urodzonymi konsumentkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *