Alkoholizm? Jak leczyć by wyleczyć

Nałóg alkoholowy jest jednym z najpopularniejszych współczesnych uzależnień. Istnieje wiele metod leczenia alkoholizmu. Od terapii w grupach wsparcia po medyczne formy leczenia. Farmakologicznymi metodami leczenia alkoholizmu są terapie takie jak implantacja esperalu w postaci wszywki alkoholowej oraz detoks alkoholowy i odtrucie alkoholowe.

Implantacja esperalu to mimo wieloletniego stażu na rynku, to wciąż jedna z najchętniej wybieranych metod. Pacjenci cenią jej radykalne działanie i skuteczne wymuszanie abstynencji. Sukcesem terapii jest zawartość w wszywce alkoholowej, disulfiram. Substancja ta bowiem jest odpowiedzialna za powstanie dokuczliwych i niebezpiecznych objawów zniechęcających po sięganie alkoholu.

Detoks alkoholowy natomiast jest metodą, która jest bardzo pomocna szczególnie w pierwszym momencie po odstawieniu alkoholu. Otrucie alkoholowe pomaga pozbyć się z organizmu pozostałego alkoholu co wspomaga regenerację ciała. Alkoholoodtrucie jest kuracją, która idealnie współgra z innymi terapiami, np. z implantacją esperalu. Zaszycie na terenie Irlandii to wygodna opcja dla polskich pacjentów mieszkających na stałe na Wyspach. Profesjonalna kadra medyczna podpowie czy implantacja będzie najskuteczniejszą metodą, opowie o jej wpływie na zdrowie czy o skutkach ubocznych niedotrzymania wstrzemięźliwości alkoholowej.